Hodné holky nebo bezcitné vražedkyně?

Pěti krásným nadaným studentkám posledního ročníku střední školy Beacon Heights High se život změnil doslova ze dne na den. Stalo se to tehdy, když někdo zabil jejich spolužáka Nolana. Kdo je vrah? Na tuhle otázku není snadné odpovědět, protože škola je plná lidí, kteří Nolana nenáviděli. A mezi ně patří i Mackenzie, Caitlin, Ava, Julie a Parker – hlavní podezřelé.

 

Ve chvíli, kdy už byly tyhle dívky přesvědčené, že pachatele odhalily a očistily tak svá jména, se celý případ zamotal ještě víc – a objevila se další mrtvola. Teď začali umírat lidé z jejich seznamu, na kterem jsou napsaná jména lidí, které dívky opravdu nemají rádi. A na tomhle seznamu byl i Nolan… Kdo má tohle všechno na svědomí?

V tom byla celá potíž: Alex se nezeptal. Jednoduše zavolal na policii a práskl ji. Její přítel. Sama nevěděla, zda má být spíš zklamaná, naštvaná, nebo oboje. Opravdu si Alex myslí, že by byla schopná někoho zabít? Zná ji vůbec? Zoufale toužila se ho zeptat, proč tak strašnou věc udělal.

 

Kdo je vrah?

Hodné holky jsou druhým a zároveň posledním dílem série o na první pohled dokonalých dívkách, které ukrývají špinavá tajemství. Americká spisovatelka Sara Shepardová, kterou proslavila její série Roztomilé malé lhářky, představila v Perfekcionistkách pět dívek, které nejenže naplánovaly perfektní vraždu, ale sestavily i seznam lidí, které nemají rádi a které by chtěly vidět mrtvé. A právě tihle lidé začnou umírat přesně tak, jak dívky naplánovaly.  A vrahem může být kdokoliv…

 

Kromě hrozícího obvinění z vraždy musí holky řešit i běžné problémy, které se týkají školy a vztahů. Postupně však ztrácí pevnou půdu pod nohama a začínají pochybovat. Opravdu žádná z nich o vraždách neví víc, než přiznává? Na rozdíl od prvního dílu se autorka zaměřuje víc na vyšetřování než na osobní životy holek, takže je příběh napínavější. Kdo je vrah? Rozvíjí se zde několik teorii, ale pravda, která je odhalena až na úplném konci knihy, je mnohem víc šokující a překvapivější než se na první pohled zdálo. Ano, v příběhu jsou určité náznaky, ale ty jsem si všimla, až když jsem se vrátila o několik stránek dozadu, a znovu pročetla některé kapitoly.

 

Celá kniha je neuvěřitelně poutavě napsána, hrdinky a jejich příběhy zajímavé a když k tomu přidáme neotřelou zápletku a již zmíněný nečekaný konec, dostaneme příběh, který rozhodně stojí za přečtení.

 

Hodnocení: 5/5

 

 

 

 

O knize HODNÉ HOLKY

Autorka: Sara Shepardová

Originální název: The Perfectionists 2: The Good Girls

Překlad: Anna Školníková

Vydáno: BB art, 2017

Počet stran: 256

 

 

 

Facebook Comments

Autor příspěvku: emma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *