O mně

 

O kom? O mně???

 

No jasně, o kom jiném, že jo. Takže jdeme na to.

 

  • Jsem Emma, narodila jsem se na Slovensku a domov jsem našla v Praze.

 

  • Miluji cestování, hudbu, tanec na kolečkových bruslích, dějiny a knihy. A spoustu dalších věcí (a samozřejmě i lidí).

 

  • Oblíbená destinace? Ráda poznávám nová místa, ale pokud jedu někam, kde žili Habsburkové, Bourbonové, Medicejstí, Borgiové, atd., je to bonus, protože historie nejen těchhle panovnických rodů mě hodně zajímá. Kdybych si mohla vybrat, žila bych v renesanční Florencii nebo na versaillském královském dvoře. To nějak nevydalo, ale současná Praha je naštěstí taky krásná. ☺

 

  • Oblíbené knihy? Mám ráda knihy různých žánrů, takže pokud se mi do rukou nedostane nějaká milostná slátanina, ezoterické knihy, nějaká blbost o Borgiových nebo něco, co v čem se vyskytují dokonalí hrdinové a totální absence logiky, je velká šance, že si knihu oblíbím.

 

  • A ano, uznávám existenci dobře napsaných milostných příběhů. Ano, ezoterika prostě není můj šálek čaje. Nevadí mi ani historické nepřesnosti, pokud všechno ostatní v příběhu funguje, jak má. Ale pokud narazím na nějakou blbinu o Borgiových  (což je víc než pravděpodobné, protože za prvé o jiném rodu tolik „veledíl“ snad neexistuje a za druhé jsem schopná přečíst všechno, co má na obálce napsáno Borgia, Habsburk, atď.) nebo nějakou těžce nelogickou…ehm…věc, očekávejte pořádně sarkastickou recenzi. Jelikož je však sarkasmus mým druhým mateřským jazykem, berte prosím moje články s nadhledem. Moc děkuji ♥.

 

  • Hudba? Symfonický metal, filmová hudba, rock, pop, taneční hudba… pokud mě však píseň zaujme, na žánru nezáleží.

 

  • Můj domov, Praha stověžatá? No, přiznávám, tolik těch věží tu zase není… ale je tu spousta zajímavých míst. Ráda je nejen objevuji, ale i o nich píšu.

 

  • Ale zpátky ke mně samotné. Jsem dívka, co ráda píše, a hledá své místo na světě. Ta, co chce vyprávět příběhy, procestovat celý svět, pomáhat jiným a být milována. Večný snílek, který má spoustu snů a plánů. Je to se mnou přesně tak, jak napsal Tuomas Holopeinen v písni The Escapist: „Slavík v zlaté kleci – to jsem já uvězněna v bludišti reality…“

♪♪♪

A nightingale in a golden cage
That’s me lock inside reality’s maze.
Come someone make my heavy heart light
It all starts with a lullaby.

This is who I am
Escapist, paradise seeker
Farewell, now time to fly
Out of sight, out of time, away from all lies.

♪♪♪

 

 

Co miluji nejvíc na světě? Vyprávěmí příběhů!

 

Příběhy jsem vyprávěla odjakživa. Nejdřív jsem si vymýšlela vlastní verze svých oblíbených pohádek a později přišly na řadu i originální příběhy. Kreslila jsem je do poznámkového bloku a když jsem se naučila psát, začala jsem je taky zapisovat.

I když už je to dávno, příběhy a jejich vyprávění jsou pořád mojí největší vášní. Přes noviny pro panenky (kde samozřejmě nechyběl bulvár, zprávy o dopravních nehodách, inzerce a reklama na pojištění ☺), tvoření vlastních světů a úspěšné psaní slohových prací jsem se přepracovala k literárním soutěžím, kde byla moje tvorba víckrát oceněna.

Po přestěhování do Prahy jsem si uvědomila, že chci nejen vyprávět příběhy, ale i vyprávět o příbězích, které mě zaujaly (ať už v pozitivním nebo negativním slova smyslu), a tak jsem po tom, co jsem se jakž takž naučila česky a nasbírala dostatek odvahy a odhodlání, rozhodla, že je čas povídat dál.

 

Its definitely Storytime…

 

Takže, abych to nějak (víceméně) smysluplně zakončila: můj blog je o příbězích. O příbězích míst, příbězích z historie, knižních, hudebních a filmových příbězích, příbězích z ulic mé milované Prahy, příbězích inspirativních lidí nebo mých vlastních, ať už jde o poezii, nebo fantasy román, na kterém právě pracuji.

Pokud vás nějaký  z nich zaujme, sdílejte ho s ostatními. A nezapoměnte sledovat Time for a little story na sociálních sítích.

 

A hlavně – vyprávějte příběhy!

 

 

Facebook Comments